Softstarty

Układy łagodnego rozruchu

Układy łagodnego rozruch, popularnie zwane softstartami, są urządzeniami przeznaczonymi do ograniczenia prądów udarowych oraz naprężeń mechanicznych powstających w momencie uruchamiania asynchronicznych silników elektrycznych prądy przemiennego.

 

VLT Soft Starter MCD 100

VLT Soft Starter MCD 100 to kompaktowy i bardzo korzystny cenowo softstart stosowany do rozruchu silników AC o mocy od 1,1 do 11 kW. MCD 100 zapewnia napięciowy rozruch i zatrzymanie. Czasy rozrychu i hamowania mogą być ustawiane w zakresie od 0,4 do 10 sekund.

 

 

VLT Compact Starter MCD 200

Rodzina softstartów VLT Compact Starter MCD 200 to dwa kompaktowe i wysoce funkcjonalne modele MCD 201 oraz MCD 202 oferowane w zakresie mocy od 7,5 do 110 kW. Posiadają 2 lub 3 przewodową kontrolę start./stop i znakomite możliwości rozruchowe (4 x Ie przez 6 sekund). Czas rozruchu może wynosić do 20 sekund. Oba modele w zakresie mocy do 30 kW mogą być montowane na standardowej szynie DIN.

 

VLT Soft Starter MCD 500

Softstart MCD 500 to najbardziej zaawansowany technologicznie sofstart dostępny w ofercie firmy Danfoss. Cechuje go wysoka funkcjonalność oraz bogate funkcje aplikacyjne i ochronne. Kontrola prądu silnika realizowana jest we wszystkich trzech fazach, co pozwala na dokładną kontrolę rozruchu oraz ciągłe nadzorowanie parametrów pracy zasilanego napędu.